Pazar payı Windows 11 1'ün 2023. Çeyreğinde küresel olarak

Günlük yaşamınızda teknolojiye bağlı olduğunuzda, işletim sistemlerinde, cihazlarda ve araçlarda nelerin yeni olduğunu bilmek normaldir. Etrafınızdaki çoğu insanın bunun ne anlama geldiğini bile bilmediğini fark etmediğiniz bir balonun içine giriyorsunuz."beta”Bir işletim sistemi için bırakın test etmeyi merak edin. Pazar payı Windows 11 1'ün 2023. Çeyreğinde küresel olarak (pazar payı), çoğu insanın yeni teknolojilere ne kadar hızlı uyum sağladığı hakkında çok şey söyleyebilir.

Resmi olarak Microsoft tarafından 5 Ekim'de yayınlandı. 2021, Windows 11 önceki sürümden büyük bir yükseltme olarak alındı, Windows 10. Ancak, geçiş yapmak isteseler bile birçok kullanıcı için bir sorunla geldi. Windows 10 veya Windows 7içinde Windows 11, yeni sistemin gereksinimleri nedeniyle başarısız oldular.

This PC can’t run Windows 11. Bu yükleme sınırlaması hakkında Windows 11 TPM 2.0 ve UEFI Secure Boot'u desteklemeyen bilgisayarlarda, daha eski bir öğreticide yazdım. nasıl kurulacağını da gösterdim Windows 11 TPM 2.0 ve UEFI olmayan bir bilgisayarda.

Yazının konusuna dönecek olursak pazar payı Windows 11 statcounter.com'a göre 1'ün 2023. çeyreğinde küresel olarak, şimdiye kadar internet kullanıcılarının neredeyse %21'inin Windows dünyanın her yerinden, geçiş yaptılar Windows 11. Büyük olasılıkla çoğunluk, işletim sistemli yeni bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar satın alan kişilerdir. Windows 11.

kullanım Windows 11 1'ün 2023. Çeyreğinde küresel olarak

kullanım Windows 11 1'ün 2023. Çeyreğinde küresel olarak
Istatistik statcounter.com

Mart 2023'te, Windows 10 %73.48 ile açık ara liderdir ve grafikte bir miktar istikrar gözlemlenebilirken, Windows 11 gözle görülür bir artış var. Ancak, büyüme Windows 11 eski bilgisayarını değiştirenler için daha acildir. Windows 7.

Eski işletim sistemlerinden eski işletim sistemlerine geçiş yapan çoğu kullanıcı, Windows 11, Büyük Britanya (%27.3), Okyanusya (%27.2), ABD (%26.3) ve Kanada'dan (%24.48). Windows 11 Avrupa'da dünya ortalamasına yakın bir pazar payına sahiptir.

Sonuç olarak, bu eğilim devam ederse, Windows 10 2024 sonuna kadar pazardaki hakimiyetini elinde tutacak. Microsoft, Windows 10, en az 14 Ekim 2025'e kadar.

Teknolojiye tutkulu, 2006 yılından beri StealthSettings.com'da yazıyorum. macOS, Windows ve Linux işletim sistemlerinde geniş deneyimim var, aynı zamanda programlama dilleri ve blog platformları (WordPress) ile online mağazalar için (WooCommerce, Magento, PrestaShop) bilgi sahibiyim.

nasıl » Windows 11 » Pazar payı Windows 11 1'ün 2023. Çeyreğinde küresel olarak
Leave a Comment